

U Švicarskoj kondomi za najmlađe
teen385
5.03.2010
Slika nije pronađena
Foto: Teen385
komentari
Švicarska kompanija Lamprecht AG počela je s proizvodnjom “mini kondoma” namijenjenih dječacima od 12 godina, nakon što je švicarska Vlada tijekom jednog istraživanja otkrila kako se mladi između 12 i 14 godina ne štite dovoljno u seksualnim odnosima.
U trendu


Kondomi naziva Hotshot za sada će se prodavati samo u Švicarskoj gdje je posljednjih deset godina zabilježen trend sve niže dobne granice kada mladi prvi put stupaju u seksualne odnose. Osim toga, u odnosu na 1990-te, sve je više djece u dobi od 12 godina koji imaju redovne seksualne odnose, što je također jedan od razloga zbog kojeg su Švicarci krenuli u proizvodnju “mini kondoma”.
Kondomi se proizvode kao i standardni kondomi, iste su duljine, samo uži. Standardni su naime široki 54 milimetara, dok će švicarski Hotshot biti širine 45 milimetara.
U Hrvatskoj u dogledno vrijeme ovi kondomi sigurno neće biti u prodaji, a kako kažu u Durexu, prema njihovim istraživanjima dobna granica stupanja u seksualne odnose je 15-16 godina.
Više: Jutarnji.hr
Više iz rubrike

[HOROSKOP] Znakovi koji bi se uskoro mogli razočarati ili osjetiti izdaju – i kako si možete pomoći
10:33 / 30.04.2025.

Rečenice koje će razoružati svakog manipulatora: Ne žele da znate za ovih 10 koje nikako ne vole čuti
14:57 / 21.05.2025.