
Raskrinkavamo mitove
Lucky Girl Syndrome
„Lucky girl syndrome“ popularizirala je Laura Galebe, koja je svoj koncept sreće predstavila svojim pratiteljima. Njezin je videozapis do sad pogledalo više od 2,9 milijuna korisnika, a hrpa pratitelja ostavila je pozitivne komentare.
@lauragalebe The secret is to assume and believe it before the concrete proof shows up. BE DELUSIONAL. #bedelusional #luckygirlsyndrome #affirmations #lawofassumption #manifestationtiktok #manifestingtok #lawofassumptiontok #manifestation ♬ original sound - Laura Galebe
„Od svih ljudi koje poznajem, čini mi se da sam ja najsretnija. Stalno dobivam nove nevjerojatne prilike koje se pojavljuju niotkuda i mislim da je to ponajviše zato što si uvijek govorim: 'Ja sam tako sretna i očekujem da će mi se dogoditi sjajne stvari'. Tako to na kraju i bude“, rekla je ova djevojka na TikToku.
Lauren je pokrenula pravu malu revoluciju. I drugi su počeli snimati ovakve videzapise, kao odgovor na njezin, dijeleći svoja iskustva kako ovakva strategija i način razmišljanja uistinu mijenjaju život na bolje.
Dakle, „sindrom sretne djevojke“ je skup pozitivnih manifestacija i afirmacija za privlačenje sreće u život. Možemo reći da nas puno podsjeća na tzv. „zakon privlačnosti“, o kojem je govorio filozof Neville Goddard.
Ova teorija nema znanstvene utemeljenosti, ali počiva na pretpostavci da će nam se dogoditi ono u što vjerujemo. Ako stalno strahujemo i mislimo da će nam se dogoditi nešto negativno, onda se to stvarno i dogodi. No, ako mislimo i govorimo pozitivno, sreća će stići u naš život.
No, zašto nam se čini kako primjenjivanje tehnika „sindroma sretne djevojke“ mogu poboljšati naše mentalno zdravlje, ali i samopouzdanje?
Za početak, moramo vas upozoriti da morate biti realni. Ne možete si govoriti: „Dobit ću pozitivnu ocjenu na testu“ i stvarno to očekivati, ako knjigu niste niti taknuli. Jednostavno: „No pasaran!“. No, ako ste se pripremali za ispit, redovito učili, onda će vas ponavljanje pozitivne afirmacije smiriti i ohrabriti da stvarno taj test napišete najbolje moguće.
Možete i vi testirati ovu teoriju s TikToka i svako si jutro ponoviti nekoliko pozitivnih misli, poput: „Volim se takvu kakva jesam“, „Sreća je izbor, a ja danas biram biti sretna“, „Ponosna sam na sebe“, „Vjerujem u sebe“ i slično.
Kako i kod razgovora s drugim ljudima pomaže ako ste ljubazni, tako naučite biti ljubazni i prema sebi. Nemojte se sabotirati crnim mislima, već vjerujte u svoje sposobnosti.
Pozitivne afirmacije neće promijeniti vaš život preko noći, ali vam mogu podići samopouzdanje i pomoći vam da vodite sretniji život.