Voliš slušati podcaste? Donosimo nekoliko zanimljivih preporuka za pametnije iskorištavanje vremena
E.M.
24.03.2023
Iskoristi vrijeme pametnije i slušaj podcaste!
Foto: spaxiax/Shutterstock
Slušalice u uši
Odbojnost novih generacija prema čitanju nije neka novost, a nije ni jedno od rješenja navedenog problema – podcast. Broj novih podcasta iz dana u dan raste, a neki stari se nažalost gase.
Isprva može zvučati vrlo banalno i kao „čas posla“ snimiti podcast, no ipak, iza kvalitetnog podcasta, stoji dosta truda i opreme. Ovo bi vjerojatno potvrdili svi autori čije ćemo podcaste spomenuti u nastavku. Njihovo vrijeme uloženo u nastanak epizoda svakako je vrijedno našeg vremena slušanja i podrške. Među ovim domaćim podcastima sigurni smo da će svaki student pronaći ponešto za sebe. Osim u pauzi od učenja, mogu se slušati u šetnji, na putu do faksa, u krevetu, u autu, u kuhinji... ma gdje god stigneš!
Trebaš razbibrigu? Poslušaj epizodu ovog podcasta i saznaj nebitno o bitnom (ili bitno o nebitnom?). Projekt je zamišljen kao prostor za zanimljive pojedince koji imaju nešto za podijeliti sa slušateljima i osebujnim voditeljima. Tim iza ovog podcasta čini sedam momaka od kojih su petorica studenti.
Prvi jezični podcast o jeziku u Hrvatskoj i šire, puno je više od svoje definicije. Zanimljivi voditelji profesor Gaj Tomaš i prevoditeljica Anja Lordanić Mustać profesionalno se bave jezikom, no u podcastu nastoje sve samo ne jezik staviti u profesionalne okvire već ga približavaju svakom slušatelju. Osim što obrađuju teme poput bajki, poslovica, slogana, ugošćuju i vrlo zanimljive goste.
Treba ti motivacija za srediti svoj poluzdravi ili nezdravi lifestyle? Ovo je pravo mjesto za dobiti je. Mateo Ćorluka i Human lab podcast donosi zanimljive goste i korisne savjete za zdravo tijelo, a i duh.
U izgradnji svojih, želiš slušati o tuđim uspjesima? Ovaj podcast ugošćuje osobe koji su strastveni, a time i uspješni u onome što rade. Poslušaj tko se sve pridružio Saši Tenodiju i Ivanu Vorasu pred mikrofonom.
Jesi li se ikad zapitao/la što sve ulazi u područje rada jednog logopeda? Ovaj prvi logopedski podcast u Hrvatskoj i regiji nastoji prikazati logopediju kroz malo drugačiju prizmu.Studij logopedije već je godinama u vrhu najželjenijih među studentima. Važno je spomenuti da su ovaj podcast pokrenule studentice diplomskog studija 2022. godine.
Zanimaju te najnovija istraživanja o svemiru? Prvi fakultetski podcast pokrenuli su Filip Turčinović, mag. ing. i doc. dr. sc. Dario Bojanjac sa Zavoda za komunikacijske i svemirske tehnologije (ZKIST). Ideja je da se u opuštenoj atmosferi razgovara o o znanstvenim i tehnološkim temama te temama povezanim sa studiranjem i učenjem.