Bizarno: Kaznili učenicu jer je na nastavu došla s iPadom napunjenim na 'samo' 93% baterije
Koliko nam se digitalizacija uvukla u svakodnevni život, shvatili smo tek s dolaskom COVID-19 i prvim "zaključavanjima". Posao se većini sugrađana preselio kući, predavanja su organizirana pomoću Zooma, Meeta, Teamsa, a prijateljima i obitelji komunicirali smo video-pozivima, zbog čega nam je internetska veza, dostupna 0-24, svima postala imperativ.
No, kako se digitalizirala i nastava, počela su se primjenjivati nova pravila ponašanja u školi. Postoji nekoliko različitih prekršaja koje kao studenti ili učenici možete napraviti od toga da ne napišete zadaću ili kasnite na predavanje.
93 posto nije dovoljno?
Međutim, jedna se majka iz Velike Britanije nedavno šokirala kada je njena kćer zadržana u školi u "kazni" jer je na nastavu došla s iPadom, napunjenim sa samo 93 posto baterije.
Njena majka Selina, zbunjena ovakvom kaznom, objavila je Tweet koji je ubrzo postao viralan.
"Moja je kćer dobila kaznu jer je njen iPad, kada je stigla u školu, bio napunjen na 93 posto. Pomoćnik ravnatelja, kojemu sam u međuvremenu poslala e-mail, rekao je da se očekuje da baterija na iPadu ne smije biti niža od 97 posto ili će učenici biti kažnjeni. Zbunjena sam. Je li još netko čuo za takve gluposti?", upitala je majka na Twitteru i dobila skoro 120 tisuća lajkova u samo nekoliko dana.
My daughter was issued a detention because her iPad, when she arrived at school, was 93%. The assistant head, who I’ve since emailed, has set the expectation that iPads be no lower than 97% or pupils will be punished.
— Selina (@Missy_E36) June 29, 2022
I’m flummoxed.
Has anyone heard of such nonsense?
Prema njenim riječima, obratila se pomoćniku ravnatelja škole, koji ju je potom obavijestio da djeca moraju doći u školu s najmanje 97 posto napunjenom baterijom na iPadu.
— Kay🇺🇦 (make critical thinking a thing again) (@ExpelTheCrazies) July 1, 2022
U idućemTweetu, majka je napravila i objavila snimku zaslona e-maila kojeg je poslala svim dužnosnicima u školi, tražeći objašnjenje za neobičnu kaznu.
I was so cross so I emailed him this. I also emailed her tutor and told her that G will not be attending her detention until I get a response from AHT 😬 pic.twitter.com/gXgAQ5fhee
— Selina (@Missy_E36) June 29, 2022
Selina je izjavila i da se obratila profesorici svoje kćeri i rekla joj da njena kćer neće biti kažnjena sve dok ne dobije odgovor.
"Možete li mi, molim vas, objasniti zašto je neposjedovanje 100 posto baterije održiva osnova za zadržavanje učenika?", upitala je majka u svom mailu, a pritom je istaknula i da 93 posto koliko je njena kćer imala, neće nikako smetati pri učenju, a koristila je uređaj tijekom cijele nastave.
Selina je nastavila da je ova kazna "arhaična", tvrdeći da njena kćer nije učinila ništa loše i da stoga ne zaslužuje nikakvu kaznu, te da ovakvi propisi "ulijevaju nepotreban strah" učenicima i nisu prikladan pristup vođenju škole.
Bilo i čudnijih kazni
Priča se ubrzo proširila Twitterom, a mnogi su korisnici podijelili svoja iskustva vezana uz neobične kazne koja su njihova djeca doživjela u svojim školama.
"Škola nema nikakvog smisla s ovakvim pravilima, već je to samo učenje kako biti poslušan. Njihova je svrha postala pripremiti buduće odrasle ljude za poslušnost kasnije u životu. Ovo je tip institucije za koji većina ljudi vjeruje da je dobro za njihovu djecu", piše netko u odgovor.
So, true! I remember receiving a demerit for being late to school due to a flat tire. When I fought it I was told by vice principal that future employers wouldn't care why I was late either.
— Amanda Lee (@Amanda_incincy) July 1, 2022
"Moja je kćer jednom završila u kazni jer je ostavila olovku u ormariću. Zbog toga je zakasnila na bus kući, a mi roditelji radimo i nismo mogli ići po nju, pa je ona išla pješice. Nakon toga sam nazvala ravnatelja i rekla sam mu da stvaraju nepoštovanje prema autoritetu jer dovode sigurnost učenika u pitanje", napisala je jedna majka. Uz nju, javio se i još jedan korisnik koji je napisao da je njegov sin završio također u kazni jer je imao olovku, no nije bila našiljena.
Neki se slažu s mjerom
S druge strane, dio korisnika je i razumio ovakvu kaznu za smanjeni postotak baterije.
"Ako učenici kroz cijeli dan koriste iPade da završe svoju nastavu i ako uopće ne pišu na papiru, onda u potpunosti razumijem ovakvu odluku jer ona govori da svi moraju imati adekvatnu opremu za učenje", piše netko.
Uz njega, javio se i još jedan učitelj koji smatra da je majčina reakcija bila pretjerana. "Smiri se, mama. Tvoja kćer može podnijeti ovu kaznu. Ovakvi visoki standardi uče djecu kako da se prilagode izazovima. Ovo je i šansa da malo očvrsne. Uz to, u toj kazni može napraviti i dovršiti zadaću bez ikakvih smetnji", piše učitelj.
I guess if I was teaching in a school like this and kids were turning up and not getting started straight away because their iPads weren't charged, I'd feel frustrated too. Glad it lasted though and that you can share this with them.
— Tackela Olugbuyi (@Tackela) June 29, 2022
— Kay🇺🇦 (make critical thinking a thing again) (@ExpelTheCrazies) July 1, 2022
Uz njih, javili su se i korisnici koji se više razumiju u trajanje baterija na modernim uređajima, smirujući majku da je najoptimalnije stanje baterije između 20 i 80 posto napunjene baterije.
Aplikacija za plaćanje više nije u funkciji, studenti opet nasamareni: SC se ograđuje
Sveučilišni događaj kojem se svi vesele – otvorena Kampusijada pod sloganom "Od studenata za studente"
12:25 / 16.05.2024.
Što je bilo prvo: kokoš ili jaje? Znanstvenici objasnili što bi mogao biti konačan odgovor na nerješivu zagonetku
15:52 / 29.02.2024.
Surađuj s profesionalcima: Otvorene su prijave za Event Management Competition
15:28 / 29.02.2024.